Osocze bogatopłytkowe (PRP) – „Wampirzy lifting”

Zabieg cieszący się dużą popularnością ze względu na spektakularne efekty. Naturalnie odmładza i regeneruje skórę. Poprawia jędrność, uelastycznia, przywraca gęstość, dodatkowo wygładza drobne bruzdy i zmarszczki.

Pobierana jest krew od pacjenta (jak przy badaniach laboratoryjnych), która następnie jest wirowana z odpowiednią szybkością. To pozwala oddzielić składniki krwi. Do zabiegu wykorzystujemy osocze z płytkami krwi, które w trakcie ostrzykiwania ulegają rozpadowi i uwalniają czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu łącza się w skórze z odpowiednimi receptorami i to stymuluje remodeling – powstanie nowego kolagenu, naczyń krwionośnych i regenerację – przyśpieszenie powstania nowych komórek naskórka.

Skóra zostaje lepiej ukrwiona, odżywiona, nabiera blasku.

Celem jak najlepszego efektu zabieg wykonuje się dwuetapowo. 5-8 godzin po pierwszym pobraniu krwi zapraszamy pacjenta ponownie i powtarzamy procedurę. Celem zminimalizowania doznań bólowych pacjent wymaga wcześniejszego znieczulenia miejscowego Emlą.

Ilość polecanych zabiegów, aby uzyskać optymalny efekt, to zwykle 3-6 razy w odstępach 4 -6 tygodniowych. Potem można powtarzać go 1-2 razy w roku.

Po zabiegu zalecana jest właściwa pielęgnacja skóry oraz ochrona przeciwsłoneczna.
Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ substancja wstrzykiwana pochodzi od pacjenta. Nie istnieje ryzyko reakcji alergicznej.

Przeciwwskaznia do zabiegu:

  • aktywna opryszczka lub inne infekcje skóry,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • ciąża oraz okres karmienia,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroba nowotworowa,
  • choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi.

Autologiczna fibryna – Naturalny wypełniacz

Wypełniacz- autologiczną fibrynę pozyskujemy z własnej krwi pacjenta. Procedura jest podobna do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatołytkowego, różni się czas i szybkość wirowania krwi oraz fakt dodania związku tworzącego AF. Wstrzyknięte specjalnie przygotowane osocze chwilę po podaniu krzepnie. Skrzep powoli ulega rozkładaniu. Wokół skrzepu tworzy się włóknista otoczka, która unosi skórę. Obecne w skrzepie płytki krwi i uwolnione czynniki wzrostu dodatkowo stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu.

Efektem zabiegu AF jest redukcja bruzd, zmarszczek, a także odmłodzenie skóry.