Mezoterapia
Mezoterapia głowy i twarzy – to jeden z najskuteczniejszych sposobów pozwalający przywrócić skórze piękny i zdrowy wygląd. Zabieg polega na cyklicznym wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych. Najważniejszą substancją , której wraz z wiekiem nam ubywa jest kwas hialuronowy – naturalne źródło nawilżenia. Dzięki kwasowi hialuronowemu połączonemu często z mikroelementami i odżywczymi witaminami nasza skóra staje się nawilżona, elastyczna i jędrna. Mezoterapię stosuje się na całą twarz, szyję czy też grzbiety dłoni. Szczególnie polecamy ten zabieg osobom z mocno przesuszoną, zmęczoną skórą, palącym papierosy lub często narażającym skórę na promieniowanie słoneczne. Mezoterapia nie jest bezbolesna, ale znieczulenie kremem Emla daje komfort w trakcie zabiegu. Po podaniu preparatu mogą być widoczne małe „grudki”, które znikają w ciągu kilku godzin lub dni w zależności od gęstości preparatu. Najlepszy efekt osiąga się wykonując zabieg ok 4 razy w odstępach 2-4 tygodniowych. Do powikłań zdarzających się po zabiegach należą: niewielkie krwiaki, siniaki, obrzęk, przejściowe pobolewanie danej okolicy, odczyny alergiczne i niezwykle rzadko naciek ropny i odczyny ziarniniakowe. Przed zabiegiem nie wolno przyjmować niesterydowych leków przeciwzapalnych ( NLPZ) i aspiryny , dużych dawek witaminy C i E.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są: nadwrażliwość na składniki preparatu; ciąża i okres karmienia; przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych; aktywne zakażenia wirusowe i bakteryjne skóry; choroby układu immunologicznego, ostre i przewlekłe choroby skóry, skłonność do blizn przerosłych i bliznowców.
Mezoterapia skóry owłosionej głowy – liczne drobne nakłucia preparatem leczniczym skóry owłosionej głowy nie tylko stymulują włosy do wzrostu dzięki dostarczanym składnikom odżywczym czy mikroelementom, ale także przez mechaniczne drażnienie skóry. Mezoterapia zmniejsza wypadnie włosów, poprawia ich strukturę i przywraca blask. Do uzyskania dobrego efektu należy wykonać serię ok 6 zabiegów, pierwsze 3 co około 2 tygodnie, kolejne co miesiąc.
Cellulit – Mezoterapia
Leczenie cellulitu polega na zastosowaniu serii mikronakłuć wprowadzające substancje aktywne do tkanki podskórnej. Zabieg u osób o dużej wrażliwości na ból można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Zaczerwienie, obrzęk, siniaczki i pobolewanie mogą pojawić się po mezoterapii. Objawy te ustępują po upływie 7-10 dni. Dla dobrego efektu zaleca się około 6 zabiegów powtarzanych co 2-3 tygodnie.
Wypełnienia kwasem hialuronowym – jest to szybki zabieg przywracający młody wygląd skórze. Z wiekiem każdemu z nas ubywa tkanki tłuszczowej, przemieszcza się ona ku dolnej części twarzy zmieniając pierwotne rysy i owal twarzy. Zabieg wypełnienia polega na wstrzyknięci żelu zawierającego usieciowany kwas hialuronowy, dzięki czemu skóra zostaje wypełniona od wewnątrz. Znikają po nim nawet głębokie bruzdy nosowo – wargowe, czy też linie marionetki –pionowe zmarszczki odchodzące od kącików ust. Zmienia się struktura skóry jest ona gęstsza, lepiej nawilżona i odżywiona. Kwas hialuronowy jest naturalną, fizjologiczną substancją występującą w przestrzeniach międzykomórkowych naskórka, która zatrzymuje wodę. Kwas wstrzykuje się cieniuteńką igłą lub wprowadza się poprzez kaniulę. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym kremem Emla. Efekt jest widoczny od razu po zabiegu i utrzymuje się średnio od 9-12 miesięcy, zależy także od rodzaju skóry, miejsca wstrzyknięcia i ilości preparatu.
Do powikłań zdarzających się po zabiegu należą: zaczerwienienie, obrzęk, zasinienie, krwiak, stwardnienie, wzmożona tkliwość, wyczuwalne zgrubienie w miejscu podania ( objawy te ustępują po ok 7-14 dniach). Niezwykle rzadkimi powikłaniami są: zator naczynia i w konsekwencji miejscowa martwica, odczyn ziarniniakowy (zwłóknienie) utrzymujące się kilka miesięcy lub trwale, przebarwienia, odbarwienia, powstanie jałowych ropni wymagających nacięcia.