RSB dłonie

Pilingi Comelan to jeden z najskuteczniejszych zabiegów likwidujący przebarwienia, zaskakująca jest jego skuteczność sięgająca aż 95% oraz szybkość działania. Lekarz wykonujący zabieg nakłada na twarz pacjenta maskę o musztardowym kolorze, która pozostaje na skórze jeszcze kilka godzin po wyjściu z gabinetu. Kolejnym elementem pilingu jest systematyczne nakładanie przez 1-2 miesiące kremu Cosmelan2, który pacjent otrzymuje w cenie zabiegu.

Cosmelan dedykowany jest nie tylko osobom z przebarwieniami posłonecznymi, hormonalnymi ( melasma), piegami, ale także pacjentom z rozszerzonymi porami, zaburzeniami wydzielania łoju czy też do odmłodzenia skóry poprzez pobudzenie produkcji kolagenu. Skóra staje się gładka, napięta i lśniąca.

Piling ten jest bezpieczny i może być wykonywany o każdej porze roku. W trakcie pierwszych dni po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, podrażniona i konieczna może być krótka przerwa w pracy.

Pilingi medyczne

RSB dekolt

Zabiegi te to podstawowe narzędzie dermatologa polegające na kontrolowanym złuszczaniu skóry na różnej wysokości( pilingi powierzchowne, średnio głębokie , głębokie) poprzez działanie odpowiednio dobranych kwasów. Pilingi powierzchowne oczyszczają, rozjaśniają, napinają skórę oraz zwężają rozszerzone pory. Pilingi głębokie i średnio głębokie- redukują blizny potrądzikowe, stymulują produkcję kolagenu- odmładzają i redukują zmarszczki.

Pilingi wykonuje zawsze lekarz, który ocenia stan skóry i właściwie dobiera zabieg. W naszym gabinecie dostępne są zabiegi z użyciem kwasu migdałowego, salicylowego, glikolowego, pirogronowego, SPA, TCA( kwas trójchlorooctowy)oraz Yeelow peel.

Pilingi wykonuje się w serii 4-6 zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie dzięki temu uzyskujemy najlepsze efekty.

Po zabiegu konieczne jest stosowanie kremów przyspieszających regeneracje naskórka ( Cicaplsat, Cicalfat, Zinalfat) oraz ochrony przeciwsłonecznej SPF 50+. Nie należy zdrapywać, ścierać, rolować złuszczającego się naskórka. Przez ok 7 dni unikać korzystania z sauny, basenu czy też unikać kontaktu z drażniącymi środkami tj. rozpuszczalnikami, detergentami.

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, złuszczająca, może pojawić się wysięk i strupki. Zmianom skórnym mogą towarzyszyć świąd, pieczenie, uczucie zwiększonego napięcia. Dolegliwości znikają stopniowo w ciągu 3 – 10 dni.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • aktywne infekcje skóry np.opryszczka wargowa.

 

Przygotowanie do pilingu:

 • 1-3 miesiące przed zabiegiem należy stosować kremy z wysokim filtrem ochronnym SPF 30 lub 50
 • 2- 6 tygodni przed zabiegiem stosować kremy zmniejszające grubość warstwy rogowej zlecone przez dermatologa (zawierające retinoidy). U pacjentów z ciemną karnacją zalecenie jest przeciwne – odstawiamy retinoidy na 2-4 tyg. przed pilingiem, aby zredukować ryzyko powstania przebarwień.
 • 2 tygodnie przed zabiegiem należy stosować kremy zawierające alfahydroksykwasy
 • 10 dni przed zabiegiem nie farbować włosów
 • u pacjentów z problemem nawracającej opryszczki wargowej wskazane jest profilaktyczne leczenie przeciwwirusowe rozpoczynając od dnia przed zabiegiem przez 6 dni.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • aktywne infekcje skóry,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • przyjmowanie doustnej izotretynoiny.

 

Piling migdałowy

Zabieg z wykorzystaniem kwasu migdałowego ( 40- 70%) jest to łagodny piling działający odmładzająco i rozjaśniająco na skórę. Szczególnie polecamy go osobom o wrażliwej, delikatnej i naczynkowej skórze. Piling migdałowy może być wykonywany przez cały rok. Zabieg trwa ok 15- 20 minut i nie jest bolesny. Po zabiegu skóra nie jest podrażniona, a złuszczanie jest minimalne. Dla najlepszego efektu zalecamy wykonanie serii 4-6 zabiegów co 2- 4tygodnie.

Piling salicylowy

Zabieg z wykorzystaniem kwasu salicylowego działa przeciwłojotokowo, przeciwbakteryjnie i rozjaśniająco. Wskazany jest u osób z problemem trądziku młodzieńczego, trądziku dorosłych jak i przebarwień pozapalnych.

Kwas salicylowy poprawia odnowę naskórka, zmniejsza wydzielanie sebum i działa złuszczająco.

Pacjent po nałożeniu kwasu salicylowego na skórę odczuwa pieczenie. Skóra po pilingu może być zaczerwieniona i podrażniona. Złuszczanie zaczyna się przeważnie po 2-3 dniach i trwa kilka dni. Po tygodniu skóra jest już zregenerowana.

U osób uczulonych na aspirynę odradza się wykonywanie pilingu z kwasem salicylowym.

Piling glikolowy

Zabieg z wykorzystaniem kwasu glikolowego działa nawilżająco, złuszczająco, wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej ( odmładzająco). Jego działanie zależne jest głównie od stężenia ( 20-70%) i pH użytego kwasu. Piling ten polecany jest osobom z problemem trądziku, przebarwień, zwiotczenia i suchości skóry.

Po nałożeniu słabego kwasu nie ma żadnych dolegliwości i nie ma widocznego złuszczania. Mocniejsze zabiegi wywołują zaczerwienienie, a skóra wyraźnie się złuszcza. Złuszczanie trwa kilka dni.

Piling pirogronowy

Zabieg z wykorzystaniem kwasu pirogronowego działa przeciwbakteryjnie, przeciwłojotokowo i przeciwzaskórnikowo. Szczególnie polecamy go osobom z aktywnym trądzikiem młodzieńczym, czy też trądzikiem dorosłych. Jest on bardzo skuteczny, więc pomino iż podczas zabiegu odczuwa się silne pieczenie, a zapach kwasu pirogronowego lekko drażni drogi oddechowe wielu pacjentów decyduje się na całą serię 4-6 zabiegów.

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, napięta, mogą pojawić się też drobne strupki. Złuszczanie rozpoczyna się po 2-3 dniach i trwa do 7 dni.

SPA PEEL

Zabieg SPA to połączenie czterech kwasów: salicylowego, pirogronowego, mlekowego i retinowego. Działa on przeciwzaskórnikowo, przeciwłojotokowo, przeciwbakteryjnie, ale także rozjaśnia przebarwienia, działa odmładzająco i nawilżająco na skórę. Dedykowany jest osobom z aktywnym trądzikiem, trądzikiem zaskórnikowym i celem odmłodzenia skóry.

Po nałożeniu SPA na skórę odczuwa się delikatne pieczenie. Złuszczanie jest zauważalne po 2-3 dniach i trwa do 7 dni.

Yellow Peel

Zabieg ten polecamy do wszystkich typów skóry, również wrażliwej i naczyniowej. W jego skład wchodzą kwas retinowy, azelainowy, fitowy i kojowy. Razem zmieszane składniki mają charakterystyczny żółty kolor – Yellow Peel. Dzięki zabiegowi uzyskujemy poprawę struktury naskórka, pobudzamy fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny (niwelujemy drobne zmarszczki ) oraz stymulujemy powstanie nowych naczyń krwionośnych. Skóra staje się wygładzona, rozświetlona i lepiej odżywiona.

Zabieg Yellow Peel trwa 3-4 godziny, a miniYellow Peel ok. 30minut. Różnią się one ilością nakładanych warstw maski.

Po pilingu złuszczanie rozpoczyna się w drugij dobie i jest widoczne, trwa ok 7 dni.

TCA

Zabieg z wykorzystaniem kwasu trójchlorooctowego jest jednym z najsilniejszych pilingów, dzięki któremu uzyskujemy głębokie złuszczenie skóry. Polecamy go osobom z bliznami potrądzikowymi, nasilonym trądzikiem, plamami soczewicowatymi, zmarszczkami i rogowaceniem starczym.

Nałożenie kwasu TCA na skórę powoduje koagulację białek, co przejawia się zbieleniem skóry. Pacjent odczuwa silne pieczenie, ale jest to krótkotrwałe. Dzień po zabiegu powstaje rumień i lekki obrzęk skóry. W ciągu kolejnych 3 dni, naskórek brązowieje i zaczyna się silnie łuszczyć. Po zabiegu konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarskich – właściwa pielęgnacja i ochrona przeciwsłoneczna SPF 50+ przez ok miesiąc.

Najlepsze efekty osiąga się wykonując około 6 zabiegów co 4 tygodnie.

RSB twarz

Ceny zabiegów -> Kliknij tutaj!